We współpracy z parafią w Niebocku 6 stycznia br. nasza szkoła wzięła udział w Orszaku Trzech Króli oraz wystawiła inscenizację bożonarodzeniową pt. "Jasełka u hrabiny" ubogaconą koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z klas III-VII. Spotkanie i świętowanie z tej okazji jest już naszą tradycją od kilku lat.
❗❗ ❗Dyrektor Zespołu Szkół w Niebocku z przykrością informuje, że z przyczyn losowych Koncert Bożonarodzeniowy uczniów szkoły oraz Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Kalina”, który miał odbyć się w naszej szkole w dniu 06.01.2025 r. zostanie przeniesiony na inny termin, o którym poinformujemy.
Jednocześnie w dniu 06.01.2025 r. w kościele po Mszy Świętej popołudniowej wystawione zostaną Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Beata Dżoń
Regulamin Konkursu Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół w Niebocku 18.01.2025
Organizatorzy:
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Niebocku i Parafia pw. Św. Jana Kantego w Niebocku
Koordynatorami konkursu są: Jadwiga Rajtar-Żaczek i ks. Andrzej Szkoła
Cele:
• Wzmacnianie szacunku dla polskiej tradycji ludowej i religijnej
• Rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci i młodzieży
• Propagowanie działalności twórczej wśród dzieci i młodzieży
• Rozbudzenie w dzieciach i młodzieży chęci śpiewania kolęd i pastorałek
• Rozwijanie talentów muzycznych
• Kształtowanie właściwych postaw podczas prezentacji wokalnej
Termin i miejsce:
Konkurs odbędzie się 18 stycznia 2025r. o godzinie 9.00 w Kościele Parafialnym w Niebocku. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 stycznia – osobiście u nauczyciela muzyki lub mailowo, a także przez fanpage szkoły na Facebooku lun=b przez e-dziennik.
Uczestnicy:
Uczniowie z klas 0-VIII z ZS w Niebocku.
Konkurs obejmuje występy solowe i duety dzieci i młodzieży w następujących kategoriach wiekowych:
• Kl. 0- III
• Kl. IV- VIII
Zasady uczestnictwa:
• Uczestnicy wykonują jedną kolędę lub pastorałkę, łączny czas prezentacji nie powinien przekraczać 5 min.
• Dopuszcza się akompaniament lub podkład muzyczny CD/MP3.
• Organizatorzy zapewniają sprzęt do odtwarzania CD/ MP3.
• Występy będą nagrywane i publikowane na stronie internetowej szkoły, parafii i portalu społecznościowym Facebook.
• Przewiduje się nagrody za pierwsze trzy miejsca w każdej grupie wiekowej oraz wyróżnienia i dyplomy dla każdego uczestnika.
• Przewiduje się nagrodę publiczności.
Kryteria oceny:
Jury konkursu będzie brało pod uwagę umiejętności wokalne, dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny
Jury: Uczestników oceniać będzie komisja konkursowa złożona z nauczycieli i muzyków. Decyzja jury jest ostateczna. Nagroda publiczności polegać będzie na oddaniu głosu na danego wykonawcę. Wyniki zostaną podane po zakończeniu konkursu i obradach JURY.
W zgłoszeniu należy podać:
• imię i nazwisko,
• wiek/klasę uczestnika,
• tytuł utworu
• rodzaj akompaniamentu
Akompaniament w formie podkładu mp3 należy przesłać do nauczyciela muzyki drogą mailową lub dostarczyć na pendrive.
Tradycyjnie już od wielu lat w Niebocku odbywają się wigilie środowiskowe organizowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Sołtysa wsi Niebocko. Nasza szkoła chętnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym i na tę okazję zawsze przygotowuje część artystyczną. W tym roku 21 grudnia młodzież i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niebocku wystąpiły w nastrojowym montażu słowno-muzycznym o tematyce bożonarodzeniowej. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz film z nagraniem występu.
W ostatnim dniu nauki szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie poszczególnych klas zebrali się w swoim gronie na świątecznym spotkaniu z kolędą i tradycją.
Były wspólne życzenia, łamanie się opłatkiem i kolędowanie. Każdy też przyniósł na świąteczny stół coś smacznego, czym można się podzielić z kolegami. W niektórych klasach oprócz pierniczków i innych słodkości były też tradycyjne wigilijne pierogi lub barszczyk.
Każde z tych spotkań było pełne radości, życzliwości i miało na celu jeszcze bardziej zintegrować zespoły klasowe.
Dodatkowo w tym dniu Samorząd Szkolny zorganizował swoją kolejną akcję pod nazwą "Dzień świątecznego swetra". W ten sposób cała szkoła mieniła się odcieniami czerwieni i świątecznymi wzorkami. Był to sympatyczny pomysł i każdemu bardzo się podobał.
Świąteczne tradycje poznane w domach, a utrwalone także w szkole pozostają w sercach młodych ludzi na długie lata. Uczą one nie tylko wspólnego świętowania, ale także wartości, takich jak współpraca, dzielenie się i pomaganie innym. Dzięki temu świąteczne spotkania w szkole stają się czymś więcej niż tylko oczekiwaniem na Boże Narodzenie – stają się lekcją życia.
Głównym celem obchodów Dnia Języków Obcych jest promowanie różnorodności językowej i kulturowej. W tym roku szkolnym w naszej szkole zorganizowano świąteczną wersję tego dnia, a więc uczniowie mieli okazję poznac tradycje bożonarodzeniowe z różnych krajów. Program był bardzo bogaty. Obejrzeliśmy między innymi humorystyczną scenkę, jasełka w języku angielskim, wysłuchaliśmy świątecznych piosenek, a na scenie pojawili się nawet rapperzy zachęcając wszystkich do nauki języków obcych. Ponadto, rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczno – językowy „Christmas Card” i nagrodzono uczestników. A na zakończenie tego miłego dnia mogliśmy skorzystać ze świątecznej fotobudki.
Co roku przed Świętami Bożego narodzenia w naszej szkole powstaje barwna wystawa szopek i stroików bożonarodzeniowych. W tym roku również dzieci przyniosły piękne prace, które wykonały w domach pod czujnym okiem oraz przy wsparciu rodziców. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznej wystawy.