Każdy rodzic wie, jak bardzo pluszowe misie są ważne w rozwoju dziecka. Pluszaki uczą odpowiedzialności i troski, pomagają przełamać lęki, a przytulanie ich działa uspokajająco.
Wszystkie te aspekty wzięliśmy pod uwagę świętując w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia.
Najpierw uczniowie poznali opowiadanie Katarzyny Minasowicz pt. „Mój przyjaciel niedźwiedź”. Jego bohaterowie – Felka i Felek opowiedzieli o swoim przyjacielu niedźwiedziu, dzięki któremu czują się bezpieczni, silni i odważni.
Następnie uczniowie wykonali ilustracje pt. „Ja i mój miś”, które miały pokazać, w jakich sytuacjach pomaga im ulubiony misiek. W ten sposób powstały niezwykłe prace, prezentujące nie tylko sylwetki ulubionych misiów, lecz także sytuacje, które dla dzieci bywają trudne, w których potrzebują wsparcia. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i niełatwo było wybrać najciekawsze.