Święto Patrona Szkoły

      Kolejny dzień patrona Szkoły Podstawowej w Niebocku świętowano 03.03.2023. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej o godzinie 9.00, którą odprawił proboszcz parafii ks. prałat Andrzej Szkoła. Mszę uświetniła obecność sztandaru szkoły. Około godziny 10.00 rozpoczęła się akademia na cześć Władysława Jagiełły. Uczniowie zebrani na sali gimnastycznej mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z życia tego władcy, usłyszeć recytowane przez kolegów wiersze i śpiewane piosenki. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy VIII b, V, IV i III. Po występach uczniów pani dyrektor podziękowała wszystkim za zaangażowanie w przygotowania do uroczystości. Następnie głos zabrała pani wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, która również podziękowała uczniom za występy i nauczycielom za pomoc w przygotowaniach do uroczystości. Potem razem z panią dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody za udział w konkursach okolicznościowych, związanych z obchodami dnia patrona szkoły. Ostatnim etapem uroczystości było spotkanie Rady Pedagogicznej z zaproszonymi gośćmi. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy szkół z gminy Dydnia, radni, nauczyciele emeryci oraz rodzice z prezydium Rady Rodziców.
Uroczystość zakończyła się około godziny 11. 30.
(E.Z.)

 

Tagi: ,

 
 
 
 
 
Skip to content