8 Marca to wyjątkowy dzień w naszej szkole!

Chyba nikt nie wyobraża sobie 8 marca bez Dnia Kobiet, bo to święto, które ma ponad 100-letnią tradycję! Czy w to w szkole, czy w pracy, czy w rodzinie — panowie obdarowują kobiety kwiatami. Nawet drobny upominek potrafi wprawić w lepszy humor, szczególnie kiedy pogoda za oknem wciąż mało wiosenna, a tu przepiękne bukiety róż,  tulipanów czy tradycyjnych goździków.

Międzynarodowy Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień w wielu krajach na świecie. Od początku towarzyszyły mu starania o zaprzestanie dyskryminacji kobiet oraz uzyskanie praw wyborczych, dopiero później pojawiły się prezenty w postaci kwiatów, czekoladek oraz symbolicznych podarunków.

Obowiązkowym punktem obchodów Dnia Kobiet w naszej szkole było złożenie dziewczynkom i wszystkim paniom pięknych życzeń. Męska część Samorządu Szkolnego pod okiem opiekuna przygotowała akademię, podczas której chłopcy z każdej klasy prezentowali niespodziankę dla swoich koleżanek. Były przepiękne wiersze, piosenki o kobietach ubogacane gestami i ruchem, pokazy najnowszej mody oraz scenki rodzajowe do wykonywanych utworów. Wszystkie występy nagradzano gromkimi brawami, jednak trzeba przyznać, że wyjątkowo żywo publiczność zareagowała na występ „Sławomira”. To on podczas szkolnej akademii skradł show.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim chłopcom za starania, aby ten dzień nie był tylko jednym z wielu podobnych sobie dni szkolnych, ale wyjątkowym wśród nich. I w pełni podołaliście swojemu zadaniu, bo jak rzekł Peggy Waide: „Kiedy księżniczka wzywa, wielki człowiek rusza, nie czekając na powóz.”

Na zakończenie akademii Pani dyrektor pięknie podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację szkolnego Dnia Kobiet.

MA

 
 
 
 
 
 
Skip to content