Dzień Babci i Dziadka

„Na dobre i na złe
babcia i dziadek są obok mnie.
Z nimi piękniejszy jest świat
niech będą ze mną sto lat!”

 

Babcie i Dziadkowie to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego już tradycyjnie w naszej szkole nie mogło zabraknąć ich na uroczystości przygotowanej w niedzielę 22 stycznia br.

Na twarzach dzieci tuż przed przybyciem ich ukochanych dziadków widać było z jednej strony ogromną radość, ale też skupienie i odrobinę tremy. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Beata Dżoń, która serdecznie przywitała wszystkich gości, w tym panią Wójt Gminy Dydnia Alicję Pocałuń, panów radnych i sołtysa naszej miejscowości, księdza proboszcza Andrzeja Szkołę, rodziców i przede wszystkim licznie przybyłych dziadków i babcie.  Pani dyrektor zaprosiła także na występy uczniów klas 1–3. Jako pierwsi wystąpili reprezentanci klasy 1 składając wszystkim babciom i dziadkom życzenia w pięknych słowach wierszy. Następnie klasa 3 zademonstrowała widowni piosenkę o babci i dziadku, ale uczyniła to nie tylko śpiewem, ale także używając języka migowego. Po piosence wystąpili uczniowie klasy 2 recytując kolejne wiersze dla babci i dziadka. Następnie uczniowie z klasy 3 zasileni przez pierwszo- i drugoklasistów zatańczyli energetyczny taniec „Fly”, czym zachwycili zebraną publiczność. Na koniec tej części programu chłopcy z klasy 3 dołączyli do wierszowanych życzeń młodszych kolegów recytując wesołe teksty o tym, jak niezastąpieni są dla dzieci dziadkowie i babcie.

Kolejna część programu artystycznego nawiązała do niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia, a zebrana publiczność mogła znów wrócić myślami do tego cudownego klimatu poprzez kolędy, które popłynęły z naszej szkolnej sceny. W przeddzień szkolnej uroczystości Dnia Babci i Dziadka, miał u nas miejsce konkurs kolęd i pastorałek. Zwycięzcy, czyli laureaci miejsc od I do III wykonali babciom i dziadkom przepiękny kolędowo-pastorałkowy koncert. Warto było posłuchać tych bożonarodzeniowych utworów i zobaczyć wzruszenie na niejednej twarzy zebranych na widowni gości. Zresztą wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na cały występ swoich wnucząt, a te włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze dla nich mają. Wdzięczność tę wuczęta wyraziły także wykonując samodzielnie portrety swoich dziadków i babć, które potem stanowiły element scenicznej dekoracji oraz piękne laurki, które na koniec uroczystości wręczyły przybyłym dziadkom wraz z mocnym przytulasem i buziakiem.

Po występie głos zabrała pani Wójt Alicja Pocałuń, która również doceniła artystyczne talenty naszych uczniów, a jednocześnie, sama przybliżając zebranym swoje wspaniałe relacje i wspomnienia o dziadkach, złożyła serdeczne życzenia seniorom zebranym na naszej szkolnej uroczystości. Do życzeń tych dołączyła się także pani dyrektor Beata Dżoń, która następnie zaprosiła babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

(JRŻ)

Zapraszamy do obejrzenia nagranych fragmentów spotkania oraz galerii zdjęć.

 

Tagi: , , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka

 
 
 
 
 
 
Skip to content