Spotkanie z Mikołajem

 

Na przyjście Świętego Mikołaja dzieci czekają cały rok. Piszą listy, proszą o wymarzone prezenty i bardzo starają się na nie zasłużyć

Również w naszej szkole nie zabrakło wizyty Świętego Mikołaja. Przybył do nas odrobinę wcześniej, bo już w poniedziałek 5 grudnia.
W tym dniu przyjechali do nas także inni mili goście – dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grabówce z panią dyrektor – Agnieszką Król – Krzysik.
Okazało się jednak, że Mikołaj ma drobne problemy z dotarciem do naszej szkoły i poprosił o wykonanie zadań, które zastawił w liście ukrytym w worku.

Dzieci śpiewały piękne piosenki, odpowiadały na pytania, a uczniowie klasy VI przedstawili inscenizację „Jak Jola i Tomek uratowali święta”. W końcu usłyszeliśmy dzwonki i do szkoły przybył oczekiwany Święty Mikołaj.  Radości nie było końca. Każde dziecko otrzymało mikołajowy podarunek.

Ale Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu nasi uczniowie czują się ważni i są dla siebie życzliwi. Dzięki świętowaniu wszyscy na chwilę zapominają o problemach. Mikołajkowy czas to moment radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.

A. S.-B.

 

Tagi: , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka

 
 
 
 
 
 
Skip to content