Światowy Dzień Misia w przedszkolu

„Gdy ci smutno, gdy ci źle

Weź do ręki misia- przytul się!”.

 

         25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu — Pluszowy Miś. Świat się zmienia, zabawki stają się coraz atrakcyjniejsze, nowocześniejsze, ale moda na pluszowe misie nie przemija.

        W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł ze sobą ulubionego pluszaka. Spotkały się misie małe i duże, brązowe i białe, a każdy z nich był wyjątkowy. Dzieci poznały historię Dnia Pluszowego Misia, brały udział w zabawach tanecznych, ruchowych i  pantomimicznych, rozwiązywały zagadki oraz słuchały najbardziej znanych bajek o misiach. Na koniec wykonaliśmy piękne prace przedstawiające naszych ulubieńców.

        To był dzień pełen uśmiechu i wspólnych zabaw.

 

Tagi: