Laureaci wojewódzkiego konkursu „Jesienią góry są najszczersze”

29 listopada 2022 r. w siedzibie Centrum Innowacji Miejskich Urban Lab w Rzeszowie odbyła się gala wręczenia nagród VI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jesienią góry są najszczersze”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie, a patronat nad nim sprawowali: Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego p. Jerzy Borcz, Prezydent Miasta Rzeszowa i Podkarpacki Kurator Oświaty.

Uczennica Zespołu Szkół w Niebocku – Zuzanna Dmitrzak z kl. III, została laureatką II miejsca w kategorii: piosenka o tematyce bieszczadzkiej, turystycznej lub poetyckiej. Wykonała utwór pt. „Jaki dobrze nam” do własnego akompaniamentu na ukulele. Zuzia otrzymała puchar, dyplom i nagrodę rzeczową. Opiekunem uzdolnionej wokalnie uczennicy była p. Jadwiga Rajtar-Żaczek, która również otrzymała podziękowanie za przygotowanie laureatki do występu konkursowego.

Kolejnym sukcesem w opisywanym konkursie było II miejsce i wyróżnienie w kategorii fotografia. II miejsce zdobył uczeń klasy III Paweł Lorenc, a wyróżnienie uczeń klasy V Adrian Sawicki. Oni również otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Opiekunem chłopców był p. Krzysztof Cipora, któremu także organizatorzy podziękowali za wsparcie i odpowiedni wybór prac konkursowych.

Sukcesy naszych uczniów są warte podkreślenia, gdyż konkurs ten o skali wojewódzkiej cieszy się dużą popularnością wśród podkarpackich szkół podstawowych i średnich. W tym roku była do niego rekordowa ilość zgłoszeń: 274 szkoły, a z nich 1430 uczniów uzdolnionych muzycznie, plastycznie lub fotograficznie.

Serdecznie gratulujemy Zuzi, Pawłowi oraz Adrianowi i życzymy im dalszych sukcesów! Dziękujemy też rodzicom naszych uzdolnionych uczniów za zorganizowanie dowozu dzieci do Rzeszowa w dniu uroczystej gali.

 

 

 

Tagi:

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka