Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze…

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość.  Andrzejki także w dzisiejszych czasach są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

My także 24 listopada obchodziliśmy  dzień wróżb i zabaw.
Przedstawiciele starszych klas wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska
z wróżbami. Każdy uczeń mógł powróżyć sobie kilka razy. Wśród śmiechów i żartów okazywało się, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, architektów, księży, masażystek, a nawet polityków. Kolorowe i migające światełka sprawiły, że atmosfera była pełna magii.

Wróżby połączone były z dyskoteką szkolną. Zabawę zorganizowali i prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego.  Wszyscy wspaniale bawili się przy rytmach różnorodnej muzyki. Dziękujemy również Rodzicom, którzy zatroszczyli się o słodki poczęstunek dla uczniów. Poniżej przedstawiamy fotorelację.

Anna Sobaś — Bodzioch

 
 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka