Zaelektryzowani…

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”. Chętni uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji fizyki i chemii. W programie znalazły się eksperymenty — bezpieczne zabawy z gazami wchodzącymi w skład powietrza np. ciekłym azotem i wodorem. Uczniowie mieli możliwość zaobserwować, jak powstają oraz dowiedzieć się na czym polegają: chmura w szklanym słoju, wiry pierścieniowe, będące efektem działania fali uderzeniowej, latający balon na ciepłe powietrze. Mogli uczestniczyć w zabawach z ciekłym azotem, czy wykonać TEST KOLORÓW, aby sprawdzić działanie półkul mózgowych. Najciekawszym elementem zajęć była możliwość aktywnego uczestnictwa uczniów w pokazie. Zajęcia okazały się tak interesujące, że tuż po ich zakończeniu pojawiło się mnóstwo pytań o termin następnego pokazu.

B.Dż.

 
 

Więcej wpisów w kategorii Bez kategorii