Międzynarodowy Tydzień Głuchych i Języka Migowego w naszej szkole

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Został ustanowiony na pamiątkę powstania Światowej Federacji Głuchych w 1958 r., a następnie powiększył się o poprzedzający go Międzynarodowy Tydzień Głuchych. Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących.

Również w naszej szkole od kilku lat pamiętamy o tym tygodniu i staramy się włączyć w jego obchody. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ wśród naszych uczniów są osoby niesłyszące
i słabosłyszące. Dzieci z klasy trzeciej i szóstej uczestniczą w cotygodniowych zajęciach z języka migowego, by móc bez barier porozumiewać się ze swoimi kolegami. Także młodsze dzieci, uczące się w zerówce, poznają znaki migowe.
W tym roku, podczas zajęć w ramach Międzynarodowego Tygodnia Głuchych i Języka Migowego, poznaliśmy sylwetki znanych w Polsce i na świecie osób Głuchych. Młodsze dzieci powtarzały alfabet i układały hasło z okazji tego święta, a starsi uczniowie migali wymyślone przez siebie życzenia.

 

Tagi: , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka