Jesienne Niebocko- klasa III kontynuuje innowację

Jesteśmy już w klasie III. W tym roku szkolnym kontynuujemy naszą innowację pedagogiczną pt. „Nasza miejscowość i jej mieszkańcy. Wędrujemy- obserwujemy, rozmawiamy- poznajemy”. Na pierwszą tegoroczną wyprawę udaliśmy się 19 października, wykorzystując ostatnie chwile słonecznej pogody. Najpierw odwiedziliśmy znanego już nam z ubiegłego roku pana ogrodnika — Jana Biesiadę. Tym razem celowo udaliśmy się do niego wcześniej, czyli przed świętem zmarłych. W zeszłym roku, będąc u pana Jana na początku listopada nie udało nam się obejrzeć tuneli ogrodniczych pełnych kwiatowych dywanów z różnobarwnych chryzantem. Warto było czekać rok, bo tym razem osiągnęliśmy nasz cel. Kwiaty prezentowały się naprawdę niesamowicie i wielu z nas z wrażenia zrobiło głośne „WOW!” Po odwiedzinach u pana Janka udaliśmy się na spacer wzdłuż dzielnicy Zadworze, a następnie przez Folusze i Pasterniki, podziwiając jesienne krajobrazy naszej miejscowości. Było naprawdę malarsko!!!

Jesienią nasza miejscowość prezentuje się równie ładnie, jak na przykład na wiosnę czy w lecie, a my jesteśmy coraz bardziej zorientowani w jej położeniu, topografii, ciekawostkach i coraz lepiej poznajemy jej mieszkańców, a oni zapewne nas 😉, bo to już drugi rok naszych niebockich wędrówek!

Uczniowie klasy III

 

Tagi: , , , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka