Bezpieczeństwo na wakacjach

22 czerwca odwiedziła naszą szkołę pani dzielnicowa  asp. Magdalena Kaszowska. Dzieci dowiedziały się od niej wielu ważnych rzeczy na temat bezpiecznych wakacji. Przypomniane zostały przepisy ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego poruszania się pieszo. Pani aspirant wyjaśniła uczniom od kiedy i po jakich trasach mogą samodzielnie poruszać się na sprawnych rowerach lub hulajnogach. Uzmysłowiła wszystkim, że jazda na quadach możliwa jest w przypadku dzieci szkolnych tylko pod nadzorem osoby dorosłej i jedynie na terenie własnej posesji. Określiła też do kiedy obowiązują dzieci podkładki w samochodach osobowych. W kolejnej części spotkania nasza młodzież dowiedziała się, że musi w czasie wakacji szczególnie uważać na internetowych oszustów, a także obce osoby, krążące po okolicy. Pani policjantka podkreśliła, jak ważne jest ograniczone zaufanie w takich okolicznościach i jak najszybsze powiadomienie o wszystkim osoby dorosłej.  Poruszony został także problem opieki nad domowymi psami i podkreślony obowiązek wyprowadzania zwierzęcia poza posesję wyłącznie na smyczy. Na koniec padła bardzo ważna uwaga, że gdziekolwiek dzieci będą spędzały wakacje, zawsze powinny słuchać tego, co mówią opiekunowie lub przewodnicy i stosować się do tych wytycznych, a wtedy letni wypoczynek  będzie bezpieczny i z pewnością udany.

 

Tagi: ,