Klasy VIII na ścieżce edukacyjnej przyrodniczo – turystycznej w Obarzymie.

5.V.2022r. o godz. 8.00 opuściliśmy szkolne ławki i autokarem dotarliśmy do Obarzyma, a następnie na ścieżkę edukacyjną przyrodniczo – turystyczną. Na szlak spacerowy w kolorze czerwonym zaprosił nas Pan Piotr Szul w ramach projektu KGW w Obarzymie „Chwalcie łąki umajone”.
Była to dla nas prawdziwa lekcja przyrody, biologii, geografii oraz historii.
Na ścieżce o dł. 5 km wyznaczono 12 stanowisk dotyczących głównie przyrody, ale także kultury oraz przeszłości. Pan Piotr z wielką pasją prowadził nas szlakiem drzew opowiadając o przekroju gleby, pokazując mrowiska, ucząc orientacji w terenie. Szczególnie zainteresowała nas historia 200-letniego buka o obwodzie 462 cm oraz kościółka, dzisiaj pięknie wyremontowanego a dawniej cerkwi greckokatolickiej. W jednym z wyjątkowych punktów widokowych
na dolinę Sanu nasi koledzy wzięli udział w quizie na temat używek i zdrowego trybu życia. Obcowanie z przyrodą dopełniło ognisko i wspólne pieczenie kiełbasy.Za ten wyjątkowo spędzony dzień dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Obarzyma, a szczególne podziękowanie kierujemy dla Pana Piotra Szula, za to, że pomyślał o nas – uczniach klas VIII, prawie absolwentach szkoły podstawowej.

P.S. Jeśli ktoś jeszcze nie odwiedził tego miejsca w Obarzymie – polecamy!

 

 

                                                                                                        Uczniowie klas VIII z Wychowawcami.

 

 

 

 
 

Więcej wpisów w kategorii Bez kategorii