Akademia w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Aby uczcić to państwowe święto, uczniowie klasy IV przygotowali uroczystą akademię. Poprzez prezentację okolicznościowego przedstawienia,  uczniowie nie tylko przypomnieli doniosłość  tego historycznego  wydarzenia, ale zwrócili też naszą uwagę na tak ważne w życiu wartości, jak ojczyzna, naród i wolność.

Staraliśmy się zadbać także o radosny charakter szkolnego świętowania tej historycznej rocznicy.

Chcieliśmy przypomnieć uczniom jak ważne jest  manifestowanie naszego patriotyzmu, dumy narodowej na przykład poprzez eksponowanie symboli narodowych, zwłaszcza polskiej flagi, której święto obchodziliśmy 2 maja.

Dlatego dziś uczniowie naszej szkoły ubrani byli w narodowe barwy. Uczniowie klas od 0 do III  wykonywali swoje flagi, które zabrali na szkolną akademię,  natomiast uczniowie klas starszych, po zakończeniu apelu, utworzyli  tzw. „Żywą flagę” przed budynkiem szkoły.

 

Tagi: , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka