„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Natura jest wszędzie wokół nas. Otacza nas i zachwyca. Przebywanie na jej łonie pozwala nabrać sił, odetchnąć. Jesteśmy jej częścią i jednocześnie mamy na nią największy wpływ. Niestety, rozwój cywilizacji i wynikające z tego zanieczyszczenia środowiska negatywnie wpływają na kondycję natury. Dlatego już od najmłodszych lat musimy uczyć się wrażliwości i troski o stan naszej planety.

W związku z tym uczniowie klasy pierwszej brali udział w realizacji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który daje im podstawową wiedzę i uwrażliwia na obcowanie z przyrodą. Dzięki programowi wiedzą oni jak ważna jest każda roślina i każde zwierzę dla ekosystemu w którym występuje. Wiedzą, jak ważny jest ruch dla rozwoju człowieka i jakie zalety ma jedzenie warzyw i owoców. Uczniowie rozumieją też, że woda jest ograniczonym zasobem, którego nie wolno zanieczyszczać.

Teraz mogą pochwalić się  nie tylko zdobytą wiedzą, ale również Certyfikatem uzyskanym po zrealizowaniu programu.

 

Tagi:

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka