Kolejny etap poznawania miejscowości przez drugoklasistów ‑wiosenne Działy

7 kwietnia wybraliśmy się na kolejną wyprawę w ramach innowacji, którą realizujemy od początku tego roku szkolnego. Kilka dni wcześniej na zajęciach muzycznych głośno śpiewaliśmy piosenkę „Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata”, bo tak właśnie wygląda kwietniowa aura, a w tym roku naprawdę wyraźnie się to potwierdza. Na szczęście, po kilkudniowym deszczu i niespodziewanych opadach śniegu, zaświeciło słoneczko, a ciepły wiatr osuszył mokrą ziemię i dzięki temu nasza piesza wycieczka doszła do skutku. Tym razem udaliśmy się w tereny tylko z rzadka zabudowane przez domy jednorodzinne, a im dalej szliśmy, tym bardziej towarzyszyła nam już sama przyroda. Kierowaliśmy się w stronę tak zwanych Działów. Tam, oprócz pól uprawnych i kilku pojedynczych domów, królują małe zagajniki oraz dziko rosnące drzewa, krzewy i trawy. Jest to więc raj dla różnorodnych zwierząt. Ostatnio na zajęciach przyrodniczych sporo o nich mówiliśmy, a szczególnie skupialiśmy się na ptakach, które właśnie wróciły z ciepłych krajów i próbują znów przystosować się do życia w naszym klimacie. Udało nam się zaobserwować kilka takich ptaków, w tym bociana, który brodził sobie w okolicy mijanego przez nas stawu. Chłopcy wypatrywali gniazd uwitych przez ptaki w koronach drzew, a dziewczynki oczywiście zachwycały się pierwszymi wiosennymi kwiatami. Słuchaliśmy też śpiewu ptaków, ale niestety nie umieliśmy rozpoznać żadnego gatunku po samych tylko odgłosach. Z wiatrem we włosach i z zarumienionymi buziami wróciliśmy do szkoły i znów nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy.

Uczniowie klasy II

 

Tagi: ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka