Klasa II wita wiosnę i kontynuuje innowację związaną ze swoją miejscowością

21 marca nasza klasa udała się na kolejną wyprawę po Niebocku. Tym razem odwiedziliśmy dzielnice Folusze oraz Rzeki. Obydwa te malownicze przysiółki położone są wzdłuż drogi do sąsiedniej miejscowości Grabówki. Podczas spaceru pogoda była idealna i pełna słońca, w sam raz na rozpoczęcie kalendarzowej wiosny. Szukaliśmy zresztą  jej oznak podczas naszej wędrówki. W przyrodzie nie ma tych śladów jeszcze zbyt wiele, ale wiemy, że taki stan utrzyma się już niedługo, bo przełomowi marca i kwietnia towarzyszy zwykle nagły wybuch wiosennej zieleni. A co zaobserwowaliśmy podczas naszej pierwszej wiosennej wycieczki? No chociażby malutkie bazie na przydrożnych wierzbach, ptaki, które przyleciały z ciepłych stron świata i krążą nad polami i lasami w poszukiwaniu pożywienia i miejsca do założenie gniazda, a w okolicy lasu dostrzegliśmy nieśmiało wyglądające spod suchych traw pierwsze zielone roślinki. Jesteśmy więc pewni, że za tydzień lub dwa wiosna rozkręci się na całego.

Uczniowie klasy II

 

Tagi: , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Bez kategorii