Konkurs kolęd i pastorałek w Niebocku- podsumowanie

15 stycznia 2022r. o godzinie 10.00 w naszym kościele rozpoczął się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Nad jego przebiegiem i organizacją czuwali ksiądz proboszcz Andrzej Szkoła oraz nauczyciel muzyki Zespołu Szkół w Niebocku p. Jadwiga Rajtar-Żaczek.
Do konkursu zgłosiło się 20 uczniów z klas „0”-VIII, którzy prezentowali się w młodszej i starszej kategorii wiekowej.

Jury w składzie:

  1. Pani Paulina Oryszczak – muzyk i pedagog (przewodnicząca komisji),
  2. Pani Magdalena Gierlicka – muzyk, pedagog i choreograf,
  3. Pani Anna Sobaś-Bodzioch – nauczyciel ZS w Niebocku,
  4. Ksiądz Szczepan Wiśniewski — nauczyciel ZS w Niebocku

z uwagą wysłuchało prezentowanych utworów konkursowych i udało się na naradę w celu przyznania trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnień. Po konkursie odbyło się również głosowanie publiczności na wykonawcę, który swoim występem najbardziej podbił serca słuchaczy.

Po prawie godzinnej naradzie i wypełnianiu dokumentacji nastąpiło zwieńczenie tego pięknego spotkania, wręczenie nagród, dyplomów, podziękowań oraz ponowne kolędowanie laureatów głównych nagród. W galerii zdjęć można zapoznać się z protokołem jury, natomiast wyniki podajemy też poniżej.

Kategoria: „0” — III

I miejsce — Lena Jatczyszyn – kl. I („Kolęda Maryi”);

II miejsce ex aequo – Julia Niedzielska kl. III („Małe Betlejem”) i Magdalena Gromek kl. „0” („Kolęda na dzwonkach”);

III miejsce ex aequo — Julia Lasek kl. II („Szła kolęda”) i Zuzanna Dmitrzak kl. II („Do szopy, hej pasterze”).

W tej kategorii wręczono także równorzędne wyróżnienia dla:

Magdaleny Sołkowicz z kl. III („Skrzypi wóz”), Michała Bryczka z kl. II („Bosy pastuszek”) i Wiktorii Sokołowskiej kl. I („Była noc”).

Kategoria: IV-VIII

I miejsce — duet – Oliwia Kondracka VIIa i Amelia Kondracka kl. V (gościnnie) („Pastorałka od serca do ucha”);

II miejsce ex aequo – Kamila Dżoń kl. VIIIb („Śliczna gwiazda”) i Martyna Folek kl. VIIIb („Cieszmy się wszyscy”);

III miejsce ex aequo – Iga Sabat kl. IV („Gore gwiazda”) i Emilia Błaż kl. VIIa („Noel”).

Równorzędne wyróżnienia w tej grupie wykonawców otrzymali:

Gabriela i Gracjan Kosteccy kl. VIIIb i VIIa („Dzisiaj w Betlejem”), Julia Pomykała kl. VIIa („Mario czy już wiesz”),  Joanna Nowak kl. VIIa („Mędrcy świata”), Oliwia Milczanowska kl. VI („Nie było miejsca dla Ciebie”) i Lena Bryczek kl. IV („Gdy się Chrystus rodzi”).

Nagrody i dyplomy wręczała dyrekcja szkoły pani Bożena Chorążak wraz z przewodniczącą Jury oraz koordynatorami konkursu.

Zwieńczeniem spotkania była nagroda publiczności, która po przeliczeniu głosów trafiła do Madzi Gromek z klasy „0”.

A potem wszyscy wraz z laureatami wspólnie zaśpiewali zwycięskie kolędy i pastorałki.

W tym miejscu składamy jeszcze podziękowania za pomoc w sprawach organizacyjnych pani Annie Pocałuń i pani Małgorzacie Adamskiej, które zaopiekowały się dziećmi w trakcie obrad Jury, pani Kindze Myćka i dziewczynkom z kl. VIIIb – Oli i Gabrysi — za przygotowanie poczęstunku dla wykonawców, Gabrysi i Karolinie Mazur za pomoc w przeprowadzeniu głosowania publiczności. Dziękujemy też panu Tomkowi Żaczkowi za nagranie fragmentów występów, fotografie i wsparcie akustyczne. Rodzicom wszystkich wykonawców dziękujemy za pracę, jaką włożyli w przygotowanie dzieci do konkursu.

Ogromną satysfakcją dla organizatorów jest fakt, że udało się przeprowadzić tegoroczny konkurs kolęd i pastorałek na żywo, tym bardziej, że w dzisiejszych, mocno obostrzonych, pandemicznych czasach, takie spotkania mają wielkie prospołeczne znaczenie dla młodych, zdolnych ludzi i są wspaniałą okazją, by pokazać światu rozwijające się talenty. Dla szkoły i parafii, jako organizatorów konkursu, spotkanie to przyniosło także bardzo istotne efekty, za jakie uznać można podtrzymywanie, ożywianie i ubogacanie tradycji kolędowania, rozwijanie i pokazywanie uzdolnień dzieci i młodzieży, kształtowanie właściwych postaw oraz budzenie u dzieci wiary we własne możliwości.

Niech więc niebockie kolędowanie stanie się naszą coroczną tradycją!

Zapraszamy do galerii zdjęć, a także do obejrzenia skrótów nagrań z występów dzieci (filmy znajdują się pod zdjęciami)

(JR‑Ż)

Cz. 1 klasy 0‑III

Cz.2 klasy 4–8

 

Tagi: , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka