Tylko szlachetne czyny są trwałe — podsumowanie akcji charytatywnej

„Jeśli otrzymałeś czegoś więcej niż inni w postaci dobrego zdrowia, uzdolnień, energii, sukcesów, radosnego dzieciństwa, harmonijnej atmosfery domowej, nie traktuj tego jako oczywiste. Należysz do szczęściarzy, a zatem powołany jesteś, aby trochę ofiarować innym”. ( Albert Schweitzer)

Dnia 19 grudnia w kościele parafialnym w Niebocku, SK Caritas zorganizowało kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony został na ratowanie zdrowia i sprawności małego Olusia zmagającego się z wrodzoną łamliwością kości.

Jednak, aby akcja zakończyła się sukcesem, którym było zebranie 4222 zł, musiała włączyć się do niej rzesza ludzi dobrej woli. Z doświadczenia wiemy, że w naszej miejscowości takich nie brakuje. Mieszkańcy wiedzą bowiem, że największą satysfakcję odczuwa się właśnie wtedy, gdy daje się innym coś z siebie, gdy za cel stawia się poprawienie warunków życia innych ludzi, gdy przyłącza się do jakiejś większej sprawy i w ten sposób stara się wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający świat.

Za taką postawę godną pochwały pragnę dziś bardzo serdecznie podziękować:

Rodzicom oraz ich dzieciom uczęszczającym do naszej szkoły, którzy wspaniałomyślnie przekazali nam przepiękne stroiki wykonane wcześniej na konkurs.

Oddziałowi przedszkolnemu za przekazanie pięknych własnoręcznie wykonanych i bardzo pracochłonnych dekoracji bożonarodzeniowych.

Rodzicom i ich dzieciom, którzy wspólnie w domu wykonali ozdoby świąteczne. Należy przyznać, że włożyli w to dzieło całe serce. Ozdoby cieszyły oko i budziły zachwyt.

Rodzicom, nauczycielom i uczniom szkoły za odpowiedź na naszą prośbę i zaopatrzenie nas w sporą ilość elementów świątecznych, które okazały się niezbędne do zrealizowania pomysłów podczas tworzenia ozdób w szkole. Gdy czegoś zabrakło, wystarczył tylko jeden telefon i pomoc przychodziła natychmiast.

W tym miejscu pragnę również serdecznie podziękować nauczycielom i uczniom, którzy poświęcili swój popołudniowy piątkowy czas, aby wzbogacić nasz kiermasz w świąteczne ozdoby i wsparli nas logistycznie, przewożąc je do punktu sprzedaży.

Dziękuję również absolwentce naszej szkoły za włączenie się do tej akcji na odległość i wykonanie pięknych ozdób oraz za wyjątkową postawę kierowcy autobusu, który bezinteresownie przetransportował je do celu.

Serdeczne „Bóg zapłać” kieruję do księży: proboszcza parafii Niebocko ks. Andrzeja Szkoły oraz do wikariusza ks. Szczepana Wiśniewskiego, którzy mocno zaangażowali się w dzieło SK Caritas. Ich szczere, wypływające z serca słowa zachęcały parafian do przyjęcia postawy solidarności z potrzebującymi.

Gorące słowa podziękowania należą się szczególnie wolontariuszom SK Caritas, którzy, świadomi swojej przynależności do tej organizacji, zawsze, kiedy zachodzi potrzeba, są gotowi do działania. To postawy godne naśladowania.

I, jak co roku, stokrotnie pragniemy podziękować mieszkańcom Niebocka za ogromne zainteresowanie wydarzeniem, nabycie ozdób i tym samym finansowe wsparcie naszej zbiórki.
Śmiało można powiedzieć, że jesteście Państwo wykonawcami testamentu pozostawionego przez Brata Alberta Chmielowskiego, który znany jest z pełnego poświęcenia dla potrzebujących. W tym roku 25 grudnia mija 105 rocznica jego śmierci.

Oto jego słowa:

„Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

Wszyscy jesteście takim właśnie chlebem i za to jeszcze raz pięknie dziękuję.

Niech dobro, które dajecie innym, podwojone powraca do Was. A z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzę Wszystkim, aby wraz z pierwszą gwiazdką na Waszych twarzach pojawił się uśmiech i spokój, by w sercu zagościła miłość. Byście mieli dużo siły do pokonywania wszelkich trudności, a na świat spoglądali z wyrozumiałością i wiarą w lepsze jutro!

Bożena Chorążak

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka