Kochany Panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy…

6 grudnia odwiedził naszą szkołę długo wyczekiwany gość. Jak łatwo się domyślić, był to Święty Mikołaj.

Tego dnia na korytarzach dominował czerwony kolor ubrań i czapeczek. Także od samego rana z poszczególnych sal lekcyjnych rozbrzmiewały mikołajkowo — świąteczne piosenki.

Święty Mikołaj przemykał tymczasem ukradkiem po korytarzach szkoły i podrzucał do klas prezenty. Szczęście mieli ci, którzy go zobaczyli na własne oczy i mogli na przykład Mikołajowi i z Mikołajem zaśpiewać.

Z prezentów cieszyli się i starsi i młodsi, bo to chyba najprzyjemniejsza rzecz, jaka nas spotyka w pochmurne grudniowe dni. Mikołajkowa atmosfera w naszej szkole była naprawdę wesoła i beztroska. Potwierdziły się więc słowa znanej piosenki, że „zima z Mikołajem jest pachnącym, ciepłym majem”. Drogi Św. Mikołaju, do zobaczenia za rok…

(JR‑Ż)

 

 

Tagi: , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka