„Coraz bliżej święta” Pieczemy świąteczne pierniczki

W piątek w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw…

Dzień 17 grudnia był dla dzieci z grupy „Słoneczka” i „Wędrowniczki” bardzo pracowity, ponieważ tego dnia piekliśmy pierniczki. Przedszkolaki poznały historię piernikowego ciasta, przypraw i innych składników potrzebnych do wypieku tych słodkich wypieków. Dzieci pod czujnym okiem pań z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wykonywały ciasteczka. Po upieczeniu wszyscy zabrali się do dekorowania pierników. Ozdabiały je według własnego pomysłu kolorowym lukrem, posypką, a także mini cukierkami. Niektóre dzieci ukradkiem próbowały smakołyków, a zdradziły ich „ozdobione” lukrem buzie. Następnie była wspólna degustacja, śpiewanie kolęd i zabawy.Na koniec każde dziecko wzięło do domu udekorowane przez siebie ciasteczka.

Regina Myćka

 

 
 

Więcej wpisów w kategorii Przedszkole