Spotkanie pierwszoklasistów w bibliotece

„Mała książka – wielki człowiek” to kampania społeczna Instytutu Książki zachęcająca do wspólnego, rodzinnego czytania książek i przypominająca o korzyściach, jakie z tego wynikają.

Jeden z etapów tej kampanii jest przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę czytania. Instytut Książki z Krakowa podarował naszym uczniom wspaniałą książkę pt. „Pierwsze abecadło”. Jest to zbiór tekstów, opowiadań i wierszy rozbudzających wyobraźnię, rozwijających umysł i emocje oraz zachęcających do sięgania po książki i czerpania przyjemności z ich czytania.

Uczniowie naszej klasy pierwszej w piątek 19 listopada spotkali się w bibliotece z panią Marzeną Czerkies, która dużo opowiedziała im o książkach znajdujących się w szkolnej bibliotece, o zasadach, których należy przestrzegać podczas czytania książek oraz przygotowała dla nich wiele ciekawych zagadek, z którymi świetnie sobie poradzili. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali swoje „Pierwsze abecadło” co sprawiło im dużo radości. Oby każde spotkanie z książką było dla nich zawsze tak radosne!

A. Adamska

 

Tagi: , ,