Poznajemy ciekawe osoby z naszej miejscowości- wizyta u ogrodnika

2 listopada udaliśmy się z wizytą do pana Jana Biesiady, który od lat zajmuje się rolnictwem i ogrodnictwem. Teraz, w sezonie jesiennym, uprawia on w specjalnych tunelach wielobarwne chryzantemy, kwiaty, które wszystkim kojarzą się z Zaduszkami i z listopadem. Wprawdzie odwiedziliśmy już u pana Janka po najgorętszym chryzantemowym sezonie, ale za to dowiedzieliśmy się bardzo dużo o ciężkiej pracy rolnika i ogrodnika. Zobaczyliśmy różne sprzęty ogrodnicze i preparaty, które pozwalają roślinom rosnąć i nie chorować. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda cały proces wzrostu i kwitnienia chryzantem. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i kolejny etap naszej tegorocznej innowacji. Bardzo dziękujemy panu Janowi Biesiadzie za umożliwienie nam tej wizyty i ciekawe opowieści o trudach, ale i o radościach związanych z pracą ogrodnika.

Uczniowie klasy II

 

Tagi: ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka