Jak obchodziliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole?

      Dzień 11 listopada jest ważną datą w kalendarzu każdego Polaka. W tym roku nie mogliśmy świętować wspólnie tego dnia, więc 10 listopada Samorząd Uczniowski i wszystkie klasy w szkole zaangażowały się w obchody Święta Niepodległości. Zorganizowaliśmy „Dzień biało-czerwony”, wykonaliśmy gazetki ścienne oraz uczestniczyliśmy w ogólnokrajowej akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 w naszej szkole rozbrzmiał dzwonek i uczniowie w klasach odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Na zajęciach plastycznych przez cały tydzień mniejsi i więksi wykonywali własne dzieła przedstawiające symbole narodowe Polski. Gazetki klasowe, wykonywane na ten dzień przez uczniów w salach, zostaną ocenione przez komisję konkursową złożoną z nauczycieli i będą uczestniczyć w 3 — stopniowym konkursie gazetkowym zainicjowanym przez Samorząd. Warto też spojrzeć na poniższe zdjęcia, gdzie biało-czerwone barwy to dowód na zaangażowanie uczniów w życie szkoły.

BH

 

 

Tagi: , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka