Dzień pluszowego misia

     25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza maskotka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. I w tym roku wszystkie przedszkolaki z wielką radością obchodziły „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem, aby wspólnie wesoło się bawić. Dzieci poznały historię tego święta, dowiedziały się jak, kiedy i gdzie powstała zabawka — pluszowy miś. Uczestniczyły w wesołych zabawach ruchowych, plastycznych, słuchały wierszyków, śpiewały piosenki o misiach, rozwiązywały zagadki, konkursy i zgadywanki. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom. Po wspólnej zabawie na dzieci czekał słodki poczęstunek – misiowe pierniczki.

     Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na pluszowe misie nie przemija, a radość jaką sprawiają dzieciom widać na załączonych zdjęciach.

M. Dmitrzak

 

 

Tagi:

 

Więcej wpisów w kategorii Przedszkole