Rekolekcje szkolne. Święto SK Caritas.

W dniach 18–20 października społeczność naszej szkoły brała udział w rekolekcjach parafialnych. Wchodziły one w program Misji Świętych związanych z uroczystymi obchodami 40-lecia parafii Niebocko. Uczniowie pod opieką nauczycieli uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych prowadzonych przez misjonarzy z zakonu Franciszkanów:  O. Bartosza i O. Krzysztofa, który przybył do nas z Ukrainy.

19 października uczciliśmy w sposób wyjątkowy Dzień Szkolnego Koła Caritas. Po wysłuchaniu nauki rekolekcyjnej, uczniowie mogli obejrzeć okolicznościowy spektakl pod tytułem „Szczęśliwy Książę” w wykonaniu szkolnego koła teatralnego oraz wysłuchać refleksyjnych piosenek religijnych koła muzycznego pod kierownictwem Pani Jadwigi Rajtar-Żaczek. Z całości wyłoniło się piękne przesłanie, które przyświecało naukom misyjnym:

Mało kto ma świadomość , że największym grzechem jest BRAK MIŁOŚCI , 
a wszystkie możliwe grzechy są właśnie skutkiem jej braku. Św. Jan od Krzyża napisał „POD WIECZÓR ŻYCIA BĘDZIEMY SĄDZENI Z MIŁOŚCI . ” Pamiętaj o tym braciei siostro, bo nikt nie wie, kiedy ten wieczór nadejdzie”.

Mając świadomość potrzeby przyjęcia postawy miłości względem bliźniego uczniowie klas VIII i VII zadeklarowali chęć przynależności i podejmowania działań w ramach SK Caritas. Tego dnia otrzymali oni z rąk Pani Gabrieli Wójtowicz – Kierownika Stacji Caritas w Dydni oraz Ks. Proboszcza Andrzeja Szkoły Nominacje Wolontariusza.

20 października- w dzień odpustu parafialnego związanego z patronem – Św. Janem Kantym, najstarsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do Sakramentu Bierzmowania.

Czas rekolekcji uświadomił wielu z nas, że „W nieustannej pogoni za jutrem, każdego dnia stajemy na rozstajnej drodze, by wybierać między złem a dobrem. Każdy wybór ma znaczenie dla naszej przyszłości. Zło krzewi się szybko bez specjalnej troski, dobro zaś rośnie pomału , wymaga trudu, pielęgnacji, czasem naszych łez. Zatem zatrzymaj się na chwilę, może to właśnie ten moment, by na nowo spojrzeć w swoje serce i zacząć widzieć oczyma wiary”.

M. Adamska

 

Tagi: , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka

 
 
 
 
 
 
Skip to content