„Serce” znów pełne nakrętek!

Cieszymy się, że w niespełna dwa tygodnie nasze „nakrętkowe serduszko” napełniło się po raz ósmy.

Tym razem nakrętki przekazaliśmy małej Poli Leszczyk.

„Pola Wiktoria – bo bardzo chcemy, żeby o siebie walczyła i zwyciężyła – urodziła się z całkowitym wspólnym kanałem przedsionkowo-komorowym. Mówiąc prościej – jej serce nie ma przegród ani zastawek, nie ma komór i przedsionków. Jest niekompletne” – pisze jen Mama Iza.

„Obecnie Pola czeka na operację w Śląskim Centrum Chorób Serca. Po niej konieczna będzie bardzo długa i intensywna rehabilitacja. Serduszko zacznie działać prawidłowo, ale Pola będzie musiała bardzo dużo nadrobić. Rehabilitacja będzie trwać kilkanaście miesięcy, później prawdopodobnie będzie konieczne wspomaganie jej rozwoju. Przez cały dziecięcy okres jej serduszko może być osłabione. Może pojawić się konieczność reoperacji. Czeka nas bardzo trudny czas, bardzo dużo poświęceń, ale my już dawno postanowiliśmy – zrobimy wszystko, żeby jej życie było normalne. Żeby jej świat wypełniony był miłością, bliskością i dobrem. Żeby mogła normalnie żyć i normalnie się rozwijać”.

Cieszymy się, że możemy pomóc i postaramy się jeszcze wesprzeć maleńką Polę.

SK Caritas

 

 

Tagi: , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka