Ruszamy na pomoc Kubusiowi!

Członkowie SK Caritas szybko zareagowali na prośbę, która pojawiła w mediach:

PILNE️Dramatyczna walka o maleńkie serce

Kubuś walczy o życie!

„Mamy dramatycznie mało czasu! 

Tak długo czekaliśmy na tę wiadomość! Lekarze z USA przygotowali plan leczenia maleńkiego serduszka Kubusia. Oni jako jedyni dają szansę na życie! Niestety, w momencie otrzymania wiadomości z kliniki dostaliśmy kosztorys, który dosłownie zwalił nas z nóg.

Koszt transportu medycznego i operacji to ponad 6,5 miliona złotych!

To nie koniec złych wiadomości… W amerykańskiej klinice musimy być jak najszybciej, bo serce Kubusia nie może czekać! Kolejnej operacji w Polsce może nie przeżyć, a każdy dzień oczekiwania zwiększa ryzyko. Nie możemy do tego dopuścić, musimy działać natychmiast!

Kubuś walczy przy wsparciu specjalistycznej aparatury, pojawiają się kolejne powikłania. Życie wisi na włosku…

Teraz nie możemy się poddać, bo od tych pieniędzy zależy wszystko!
Błagamy Was o pomoc i wsparcie! Błagamy o ratunek dla Kubusia. Jeśli nie staniecie razem z nami do walki, jedyna szansa przepadnie…”

                                                                                                              Rodzice

Uczniowie przygotowali plan działania. W dniach 14 ‑15 czerwca przeprowadzili zbiórkę pieniężną do puszek, a 16 czerwca zorganizowali kiermasz.

Nikt nie został obojętny na tak trudną i złożoną sytuację maleńkiego Kubusia. Każdy, jak tylko mógł, wspierał akcję pomocową, począwszy od młodszych i starszych przedszkolaczków, po najstarszych uczniów naszej szkoły.

Za tak duże zaangażowanie, za inicjatywę, która wypłynęła od uczniów klasy ósmej, za wszelki w nią wkład, serdecznie dziękujemy.

Zebrane pieniążki zostały przekazane na konto fundacji wspierającej małego Kubusia.

Zespół SK Caritas

 

Tagi: , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka