Konkurs Matematyczny dla klasy I

21 czerwca dziewięciu uczniów z klasy pierwszej stanęło do matematycznej rywalizacji o tytuł Mistrza Matematyki. Był to konkurs wewnątrzszkolny pod patronatem Banku PKO. Uczniowie rozwiązywali 7 testów rachunkowo-logicznych na czas. Oprócz biegłości w liczeniu dzieci musiały wykazać się umiejętnością analitycznego myślenia i wnioskowania. Wszyscy uczestnicy wykonali testy bezbłędnie, albo tylko z nielicznymi pomyłkami. Najszybciej i bez błędów zadania rozwiązali: Gabrysia MazurMichał Bryczek i to oni zdobyli równorzędnie I miejsce.
II miejsce zajęła Julia Lasek, a miejsce III ex aequo: Bartek Myćka, Dominik JaroszSzymon Sabat. Na wyróżnienia zapracowali zaś Filip Adamski, Filip Zubel i Filip Oleniacz. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy, gdyż różnica w punktacji za konkursowe testy była minimalna i tak naprawdę wszyscy okazali się Mistrzami Matematyki w Klasie Pierwszej. I oby tak już zostało.

W kolejnym dniu po teście odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów, które wręczała pani wicedyrektor szkoły Renata Sieńczak i wychowawczyni Jadwiga Rajtar-Żaczek.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy, a sponsorowi nagród – Bankowi PKO – składamy podziękowania za wzmacnianie w uczniach motywacji do rozwijania swoich matematycznych uzdolnień.

(JR_Ż)

 

Tagi: ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka