Będziemy mieć halę widowoskowo-sportową — wspaniały prezent przy okazji Dnia Dziecka

1 czerwca br. odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość uświetniająca Międzynarodowy Dzień Dziecka. Podczas tego spotkania cała społeczność szkolna była świadkiem rozpoczęcia ważnej dla placówki inwestycji, jaką jest rozbudowa sali gimnastycznej. Powitania gości dokonała Pani Wójt Alicja Pocałuń, a zaszczycili nas swoją obecnością: Poseł na Sejm Adam Śnieżek, reprezentujący Europosła Bogdana Rzońcę Jerzy F. Adamski, Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Szul, Radni Krzysztof Kopczyk, Paweł Kopczyk, Tomasz Żaczek, Iwona Rachwalska, kierownik Posterunku Policji w Dydni asp. Albert  Adam, Komendant Powiatowy PSP w Brzozowie st. bryg. Krzysztof Folta, Sekretarz Gminy Edyta Kuczma, kierownik Referatu Inwestycji Krzysztof Wal, sołtys wsi Niebocko Maciej Dżoń, Prezydium Rady Rodziców z przewodniczącą Panią Beatą Sąsiadek, przedstawicielki Koła Gospodyń z Niebocka na czele z Panią Elżbietą Fijałką, wykonawca inwestycji Pan Dominik Oleszko.
Zaproszeni goście, na czele z Panią Wójt, mieli okazję wbić symbolicznie w ziemię „pierwszą łopatę”, inicjując w ten sposób budowę planowanej hali widowiskowo-sportowej, a ksiądz proboszcz Andrzej Szkoła dokonał poświęcenia placu budowy. Podczas uroczystości nasi uczniowie podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do tego ważnego przedsięwzięcia tańcem i piosenką. Zespół „Kalina” prowadzony przez choreografa Tomasza Rożka zaprezentował wspaniałą suitę tańców żywieckich, zaś zespół wokalny z klas IV-VII wykonał optymistyczną piosenkę Iść w stronę słońca. Kończąc uroczystość, dyrektor szkoły Bożena Chorążak podziękowała wszystkim gościom za obecność i podkreśliła, że sala widowiskowo-sportowa, która powstanie w Niebocku będzie spełnieniem marzeń lokalnej społeczności i posłuży w przyszłości wielu pokoleniom.
Po uroczystości wszyscy uczniowie z okazji Dnia Dziecka otrzymali od Rady Rodziców słodki poczęstunek, natomiast młodzież z klas VI-VIII miała okazję zagrać „mecz w balonach”, który zorganizowany został we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dydni. (JR‑Ż)

Filmy z występu zespołu tanecznego i wokalnego oraz galeria zdjęć. Zapraszamy.

 
 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka