Wiosna w naszej miejscowości — Niebocku

Zdalne nauczanie i w tym roku niestety nie ominęło przedszkolaków. Dobrze, że nie trwało długo i oby już nie trzeba było do tego typu zajęć wracać. Dzieci z najstarszej grupy w Przedszkolu w Niebocku łączyły się codziennie za pośrednictwem Skype i wspólnie brały udział w zajęciach prowadzonych przez wychowawcę. Z dużym zaangażowaniem i pomocą ze strony rodziców wspólnie wykonywały zadania w kartach pracy, śpiewały i słuchały piosenek, tańczyły, ćwiczyły i oglądały filmiki edukacyjne realizując w ten sposób podstawę programową w edukacji przedszkolnej.

Jednym z działań, jakie dzieci miały do wykonania była praca plastyczna z wykorzystaniem techniki kolaż pt. : „Wiosna w naszej miejscowości – Niebocku” z uwzględnieniem bocianiego gniazda i bocianów, które już do niego przyleciały. Wszystkie dzieci wspaniale wywiązały się z tego zadania, czego dowodem są piękne prace, jakie prezentujemy w galerii.

Kontynuując wątek bocianów z Niebocka przyszedł nam do głowy pomysł, aby nadać im imiona, ponieważ dowiadując się, nikt przed nami tego jeszcze nie zrobił. Każde z dzieci mogło podać swoje pomysły zapisując je na grupowej stronie. Głosowanie odbyło się poprzez polubienie przez rodziców najciekawszych propozycji. I tak najbardziej popularnymi imionami dla pary bocianów z Niebocka, wybranych drogą zdalnego głosowania w grupie STARSZAKI zostały Balbinka i Kajtuś. Imiona te jednakowo zaproponowało dwóch chłopców, którzy egzekwo zdobyli pierwsze miejsce otrzymując pamiątkowe dyplomy i upominki. Pozostałe przedszkolaki – STARSZAKI za swój wkład również otrzymały drobne niespodzianki.

Ogłaszamy wszystkim zainteresowanym, że od tej  pory, wyborem przedszkolaków bociany w Niebocku mają już swoje imiona. W pogodne dni podczas spacerów będziemy je często odwiedzać.

M. Dmitrzak

 
 

Więcej wpisów w kategorii Przedszkole