„Przygody kota Ciepłosława”

Klasa III przystąpiła do projektu edukacyjnego dla dzieci z klas I‑III szkół podstawowych pt. Przygody Kota Ciepłosława, przygotowanego przez PGE Energia Ciepła.

Kot Ciepłosław to specjalista od ciepła i ekologii, który w zabawny i ciekawy sposób przekazuje wiedzę o tym, jak powstaje ciepło i jak dociera do domowego kaloryfera. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi – Felką Kaloryfelką i Pstryczkiem Elektryczkiem, pomagają najmłodszym zrozumieć trudne zagadnienia w prosty i praktyczny sposób. W trosce o lepsze powietrze i zdrowie rodzin, trójka bohaterów poszerza wiedzę dzieci na temat sposobu wytwarzania ciepła, energii elektrycznej oraz możliwości oszczędzania. Podczas edukacyjnej przygody dzieci poznają m.in. zalety i przewagę ekologiczną ciepła sieciowego nad tradycyjnymi źródłami ciepła.

Dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie został przygotowany konkurs. Zadaniem konkursowym było stworzenie komiksu o przygodach Kota Ciepłosława w tematyce związanej z ciepłem. W konkursie tym nasi uczniowie również wzięli udział, za który otrzymali pamiątkowe dyplomy.

A oto przygotowane komiksy:

Komiks Leny

 

Komiks Karoliny

 

Tagi: ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka