Przedszkolaki witają Wiosnę!

 

Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Srogie mrozy i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia.

W dniu 19 marca przedszkolaki z grupy „Słoneczka” i „Wędrowniczki” postanowiły w końcu pożegnać zimę a przywitać wiosnę. Wspólnie z przedszkolakami przygotowaliśmy piękną Marzannę i wyruszyliśmy na spacer wesołą gromadą, na przedzie szła oczywiście Marzanna-Zimowa Panna. Marcowa pogoda troszkę nas zaskoczyła , bo zaczął padać śnieg lecz dzielnie maszerowaliśmy i „zimowa aura” Nas nie powstrzymała.

 Zebrane wokół słomianej panny dzieci krzyczały  donośnymi głosami  „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”.  Panowanie zimy zakończyło się na dobre, kiedy Marzanna odpłynęła daleko do morza i wreszcie Pani Wiosna mogła poczuć się najważniejsza!

Justyna Batruch

 
 

Więcej wpisów w kategorii Bez kategorii