Uroczyste pasowanie i ślubowanie pierwszoklasistów

Takie mamy nietypowe i trudne czasy, że nawet uroczystości z kalendarza szkolnego muszą czasem odbywać się w innym, niż zaplanowanym terminie. Tak też było z uroczystością ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. Zazwyczaj święto to obchodzone jest w naszej szkole jesienią, tym razem jednak, ze względu na pandemię i trwające kilka miesięcy zdalne nauczanie, musieliśmy je przenieść aż na końcówkę stycznia, kiedy dzieci znów powróciły do nauki stacjonarnej.

Nie zmieniło to jednak podniosłej atmosfery uroczystości, a dzieciom sprawił ten dzień wiele radości i dał satysfakcję z tego, że mogły wystąpić dla skromnej publiczności szkolnej, zaś dla rodziców zaprezentować się przed kamerą. Uczniowie klasy pierwszej podczas występu śpiewali piosenki i mówili wiersze o początkach swojej szkolnej przygody, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie, w którym obiecali rzetelnie wypełniać obowiązki uczniów i przynosić chlubę swojej  szkole. Następnie pani Dyrektor Bożena Chorążak każdego ucznia pasowała symbolicznym wielkim ołówkiem. Ta część jest zazwyczaj dla uczniów największym przeżyciem, dlatego tym bardziej należało uroczystość tę zorganizować i przeprowadzić. Uczniowie otrzymali od wychowawcy dyplomiki, a od Rady Rodziców drobne upominki. Wychowawca wręczył też swoim podopiecznym piękne książeczki „Pierwsze abecadło” – antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, dzięki którym będzie można podjąć się realizacji ogólnopolskiego projektu „Mała książka‐ wielki człowiek”, mającego na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych.

Dzień ten sprawił wszystkim wielką radość, a nasza szkoła powiększyła się o nową wspaniałą siedemnastkę uczniów, którzy  z wielkim zapałem wyruszają na swoją edukacyjną przygodę. Życzymy im powodzenia i wspaniałych osiągnięć.

Wychowawczyni: Jadwiga Rajtar‐Żaczek

Filmowa relacja z przebiegu całej uroczystości:

 

 

Tagi: ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka