PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I BAL KARNAWAŁOWY…

Uroczystość pasowania to czas z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkie dzieci i ich rodziców, ponieważ jest  pierwszym tak ważnym i poważnym debiutem dzieci z najmłodszych grup. To jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka. Od tego dnia staje się — pełnoprawnym przedszkolakiem. W tym roku szkolnym ta uroczystość odbyła się w nietypowym czasie, ponieważ z niezależnych od nas powodów była przekładana. W końcu w dniu Balu Karnawałowego wszystkie dzieci, które w tym roku rozpoczęły przygodę z przedszkolem złożyły przysięgę przedszkolaka.

Dzieci od wielu dni pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowywały się do tego wydarzenia, pilnie ucząc się piosenek i wierszyków. Był to dla nich duży wysiłek, ale uporały się z tym doskonale. Po występach artystycznych  nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment.  Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a pasowania kredką na dzielnego i grzecznego przedszkolaka dokonała pani dyrektor Bożena Chorążak. Każdy maluch otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę, ufundowaną przez Radę Rodziców. Na zakończenie tej uroczystości pani dyrektor złożyła wszystkim przedszkolakom życzenia.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek. Rodzice niestety nie mogli osobiście uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu, dlatego też przedstawiamy wszystkim fragmenty tej uroczystości, która mimo tego, że odbywała się nie typowych warunkach była pełna radosnych i wzruszających chwil.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

Tego dnia w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, strażaka, policjanta, człowieka pająka, żabkę…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Atrakcją tego dnia było również malowanie twarzy – dzieci z radością ustawiały się w kolejce, a na ich twarzach pojawiały m.in. myszki, motylki, śnieżynki i wiele innych rysunków.

Wystrój wszystkich sal wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał uczestników balu  do wesołej zabawy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, nasze przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były “tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy” , ” mała Dominika” i wiele innych znanych i lubianych piosenek. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z kolorowymi balonami i liczne konkursy z nagrodami, w których wszyscy wzięli bardzo chętnie udział. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Na koniec w najstarszej grupie drogą głosowania wśród dzieci zostali wybrani Królowa i Król balu, którzy otrzymali korony.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

B.D.

Pasowanie na przedszkolaka i bal karnawałowy. Niebocko 28.01.2021 — YouTube

Pasowanie na starszaka‐ Niebocko 28.01.2021r. — YouTube

 
 

Więcej wpisów w kategorii Przedszkole