W naszym przedszkolu każdy wie, jak pierniczki robi się!

Zgodnie z przedświąteczną tradycją, w naszym przedszkolu można było poczuć zapach świątecznych pierniczków. Nasze przedszkolaki, z grup Wędrowniczki oraz Słoneczka, poważnie podeszły do zadania i po przyniesieniu fartuszków oraz foremek przystąpiły do wykonania  pierników.

Pierwszą częścią, było odpowiednie przygotowanie się do zadania, czyli zadbanie o czyste rączki oraz założenie fartuszków. Następnie, dzieci towarzyszyły paniom przy rozrabianiu ciasta, poznały składniki i sposób wykonania oraz niezbędne przybory kuchenne. W następnej kolejności, dzieci same wycinały przeróżne kształty ciasteczek, które następnie układały na przygotowanych formach do pieczenia. Pierniczki nabrały koloru podczas pieczenia w piekarniku.

Następnego dnia, dzieci przyniosły do przedszkola piękne ozdoby na pierniki oraz lukier. Przedszkolaki przyozdabiały swoje pierniczki z ogromnym zapałem oraz zaangażowaniem, a efekty swojej pracy zabrały do domu.

Wychowawczynie

 
 

Więcej wpisów w kategorii Przedszkole