Uczniowie klasy V w „Wirtualnym Biegu Mikołajkowym dla Stasia”

Staś Sułkowski to chłopiec z Limanowej, który ma uszkodzone kolanka i stawy większe w wyniku sepsy noworodkowej. Przez wiele lat chłopiec używał ortez i aparatów na nóżki. Koszt był ogromny ok 10–40 tyś. za parę, które wymieniane były średnio co roku. Dwa lata temu Staś przeszedł kosztowną operację w Niemczech, która uratowała go przed wózkiem inwalidzkim. Jednak to nie koniec. Przed chłopcem następna poważna operacja, rekonstrukcja stawów kolanowych. Koszt operacji to 365 tyś.  zł.

Aby pomóc Stasiowi, ludzie dobrego serca zorganizowali ogólnopolską akcję „Charytatywny Wirtualny Bieg Mikołajkowy dla Stasia”. Akcja polegała na tym, że uczestnicy mieli za zadanie pokonać dystans 2 km. Forma ruchu była dowolna. Mógł to być bieg, spacer, nordic walking. Miejsce biegu również dowolne. Potwierdzeniem przebycia tego dystansu był screen z aplikacji, potwierdzający wykonaną aktywność oraz zdjęcie z czerwonym emblematem (czapka Mikołaja, czerwony szalik lub skarpetki)

Troje uczniów z klasy V postanowiło  przyłączyć się do tej szlachetnej akcji i pomimo dość chłodnej pogody wystartowali. Kamil Czajkowski i Oliwia Milczanowska biegali w Niebocku, natomiast Gabriel Sawicki w Krynicy, ze względu na udział w turnieju hokeja. Wprawdzie Kamil zapomniał o zrobieniu zdjęcia z czerwonym emblematem w czasie biegu, to „nadrobił zaległości” wykonując zdjęcie w domu. Potwierdzeniem udziału jest i tak screen aplikacji. Udokumentowane biegi z mapką aktywności zostały przesłane przez uczestników mailowo do organizatorów. Sponsorzy biegu deklarują różne kwoty za każdą osobę biorącą udział w wydarzeniu.

Cieszę się, że uczniowie klasy V okazali ogromne serce i spełniają marzenia chłopca, który chce po prostu chodzić. Jest to umiejętność nad którą zdrowy człowiek nawet się nie zastanawia. Dodatkowo należy podkreślić fakt, że jest to osoba, której uczestnicy w ogóle nie znają, a pomimo to chętnie przyłączyli się do akcji.

AP

My też możemy pomóc:

1% oraz wpłat można dokonywać poprzez stronę fundacji, której Staś jest podopiecznym www.dzieciom.pl/podopieczni/27896

Fundacja Mam serce również uruchomiła dla Stasia zbiórkę szczegóły tutaj:
Mam serce Staś

www.siepomaga.pl/stasiu-sulkowski

 

Źródło: https://stasiusulkowski.blogspot.com/search/label/Aktualno%C5%9Bci

Zdjęcia: Czajkowski Kamil, Milczanowska Oliwia, Sawicki Gabriel, blog stasiusulkowki

 

 
 

Więcej wpisów w kategorii Bez kategorii