Podziękowanie dla całej społeczności szkolnej za udział w akcji „Pomoc dla Dziecięcego Hospicjum”

      Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Akcja „Pomoc dla Dzieci z Podkarpackiego Hospicjum” pod tegorocznym hasłem: „Gdziekolwiek jesteś – w świat ślij promienie dobra”, została zakończona, a zebrane dary przewiezione do miejsca docelowego. Fundacja „Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci” pomaga chorym Dzieciom i ich rodzinom, oferując profesjonalną opiekę medyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną, a także wspiera całą rodzinę na każdym etapie choroby Dziecka.
Nasi uczniowie mogli dołączyć do tej pomocy, wspierając potrzebujących przyniesionymi darami. Jest to godna pochwały postawa, która pokazuje działanie na rzecz drugiego człowieka, a w tym przypadku na rzecz dziecięcej społeczności, wykraczające poza więzi rodzinne, koleżeńskie czy przyjacielskie.
Pragniemy zaznaczyć, że w naszej szkole to kontynuacja tego dzieła, które zainicjowali i przez wiele lat przeprowadzali nauczyciele, Pani Halina Żak – Ruszel oraz Pan Piotr Ruszel.
W tym roku szkolnym akcję ogłosiło SK Caritas, a bardzo aktywny udział w niej wzięła cała społeczność szkolna — od przedszkolaczków — po najstarszą klasę.
Trzeba przyznać, że reakcja i odpowiedź na prośbę zaskoczyła nas wszystkich. Zresztą – to już w naszej szkole piękna tradycja, że ogłaszane akcje nigdy nie pozostają bez odzewu, bo biorący w nich udział dobrze wiedzą: „Że najlepszym sposobem na to, aby poczuć się szczęśliwym – jest uszczęśliwienie innych”.

M. Adamska, A. Pocałuń

 

Tagi: ,