„Dzień postaci z bajek” w przedszkolu w Niebocku

 

      „BO MY LUBIMY BAJKI” to tytuł innowacji pedagogicznej jaka w tym roku szkolnym jest realizowana w Przedszkolu w Niebocku u „STARSZAKÓW”, czyli w najstarszej grupie dzieci 5–6 letnich.

      Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony 5 listopada był inspiracją do zorganizowania takiego święta również w naszym przedszkolu, jako realizacji założonych celów prowadzonej innowacji. Dzieci zostały poproszone o przyniesienie do przedszkola ulubionych zabawek przedstawiających postacie ze znanych im bajek i książek o tematyce bajkowej, a rodziców zaangażowano do przygotowania dla swoich pociech kostiumów, przedstawiających bajkowe postacie. Już od samego rana widać było, że to dzień inny niż zwykle, dzieci w pięknych kostiumach prezentowały się wspaniale, podziwiane przez rówieśników starających się odgadnąć jaką bajkową postać przedstawiają. Wspólnie oglądano przyniesione zabawki i książeczki, o treści których dzieci wszystkim mogły opowiedzieć.

      Dzień minął na wspólnych zabawach i tańcach, rysowaniu bohatera z ulubionej bajki, rozwiązywaniu zagadek i konkursie wiedzy o bajkach, za który dzieci zostały nagrodzone lizakami.

      Na koniec dnia były pamiątkowe zdjęcia i dyplomy za udział w obchodach Światowego Dnia Postaci z Bajek.  Czas minął bardzo szybko w miłej i życzliwej atmosferze.

Małgorzata Dmitrzak