Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu i w szkole

W dniu 25 listopada świętujemy przesympatyczne święto jakim jest Dzień Pluszowego Misia. Wiemy doskonale, że przytulanka towarzyszy naszym dzieciom od wielu lat podczas codziennych czynności takich jak zabawa czy zasypianie. W naszym przedszkolu Miś również odgrywa ważną rolę, dlatego też każdego roku z niecierpliwością czekamy na ten wyjątkowy dzień.

3–4 latki:

W tym dniu, podczas zajęć maluszki oglądały karty z prawdziwymi „Misiami”, poznali ich rodzaje i dowiedziały dzięki globusowi w jakich miejscach na świecie występują. Dzieci rozmawiały również na temat swoich ulubionych maskotek, o ich imionach oraz kolorach. Jedną z atrakcji było zdjęcie w  foto-budce wykonanej specjalnie na ten dzień. Również, nasze maluszki zatańczyły do misiowej piosenki oraz pokolorowały misia na swój ulubiony kolor. Końcowo, zostały rozdane dyplomy oraz misie wykonane z balonów.

4 latki:

Starszaki urządziły bal swoim pluszowym przyjaciołom z przedszkola. W rytm muzyki pląsały po sali trzymając misie w rękach. Następnie, dzieci wybrały bajkę z misiem którą później wspólnie z panią przeczytały, a później rozmawiały o sławnych misiach. Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z bajek. Dzień ten upłynął z uśmiechami na twarzy, a zainteresowaniem dzieci cieszyła się foto budka w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie. Wszyscy przyjaciele pluszowych misiów otrzymali pamiątkowy dyplom oraz balonowego misia.

5–6 latki:

A tak Dzień pluszowego Misia obchodziliśmy w grupie naszych najstarszych przedszkolaków. Z samego rana, dzieci oglądały przyniesione do przedszkola pluszowe maskotki dzieląc się z innymi dziećmi wiadomościami od kogo dostały zabawkę, jak ma na imię ich miś i wszyscy wspólnie zatańczyli misiowy taniec . Podczas zajęć, poznały historię obchodzenia tego dnia, od czego wszystko się zaczęło. Było też dużo zabaw ruchowych, zagadek, dzieci kolorowały obrazki ale najbardziej podobało im się wykonanie misia z balonika, którego zabrały ze sobą do domu na pamiątkę. Ten dzień był pełen atrakcji, które sprawiły dzieciom wiele radości.

Klasa I, mimo że pracuje w sposób zdalny, także obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Oprócz śpiewów, tańców i zabaw z misiami dzieci wykonały piękne portrety misiów polarnych i brunatnych (film).

Wychowawczynie

 

 

Tagi:

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka