Wrzuć nakrętki, pomóż dzieciom! Ustawiono specjalny pojemnik w kształcie serca obok szkoły w Niebocku

Od wielu lat w ramach działalności Szkolnego Koła Caritas zbieramy plastikowe nakrętki, pomagając tym samym w rehabilitacji osób niepełnosprawnych. We wtorek 20 października obchodzimy patronalne święto SK Caritas, podczas którego będziemy wręczać nominacje wolontariackie nowym członkom.  Przygotowując się do tych obchodów podjęliśmy decyzję o ustawieniu na placu szkolnym nakrętkowego serca. Autorem wykonanego projektu był p. Daniel Siwiecki, a wykonawcą jego brat p. Henryk Siwiecki, którym serdecznie dziękujemy za ogrom włożonej pracy i wspaniałe efekty. Dziękujemy też Rodzicom naszych uczniów za dofinansowanie tej pięknej inicjatywy, a całą społeczność lokalną zachęcamy do współpracy i wrzucania nakrętek do serca, w myśl zasady, że „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas.” Serce to symbol miłości, dobroci i wielkoduszności. Każda plastikowa nakrętka wrzucona do naszego szkolnego serca, to mała kropelka dobroci dająca nadzieję i umożliwiająca darmową rehabilitację potrzebującym dzieciom, czy zakup wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych.

Zachęcamy raz jeszcze wszystkich mieszkańców Niebocka, by wzięli udział w akcji zapełniania serduszka nakrętkami i niech towarzyszy Wam przy tym myśl brytyjskiej aktorki i działaczki humanitarnej Audrey Hepburn  „Kiedy dorośniesz, odkryjesz, że masz dwie ręce. Jedną, żeby pomóc sobie, drugą, żeby pomóc innym.”

 

Tagi: , , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka