„Owocowe szaszłyki”

      W tym roku szkolnym grupa „STARSZAKI” przystąpiła do ogólnopolskiego projektu pt.: „Zdrowo jem, więcej wiem!”, który objęty jest patronatem Agaty Kornhauser‐Dudy — małżonki Prezydenta RP.

      Głównym celem jest zdobycie przez  dzieci wiedzy w zakresie zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej oraz zastępowania niezdrowej żywności wartościowymi produktami, a także wyrabianie u dzieci świadomości zdrowego trybu życia, jako źródła zdrowia i dobrego samopoczucia.

      Pierwszym z tematów jaki należało z dziećmi wykonać, było zapoznanie ich z wartościami jakie przynosi spożywanie owoców, uświadomienie im, że  owoce to źródło witamin i bardzo dobry zamiennik dla słodyczy. Ciekawą formą cieszącą się zainteresowaniem dzieci było samodzielne zrobienie owocowych szaszłyków, które poza wyrabianiem sprawności manualnych podczas ich wykonywania, były również bardzo smaczną przekąską. Taka nietypowa forma przygotowania i spożywania owoców sprawiła dzieciom dużo frajdy, samodzielnie wykonane szaszłyki bardzo im smakowały. Czeka nas jeszcze wiele takich atrakcyjnych zajęć, którymi wkrótce też się pochwalimy.

M. Dmitrzak

 
 

Więcej wpisów w kategorii Przedszkole