Nie wyrzucaj, wykorzystaj!

W dniu 22.04.2020r. jest obchodzony jest międzynarodowy Dzień Ziemi.

W związku tym dzieci z grupy „JEŻYKI” zostały zapoznane z wierszykiem oraz piosenką, opisującą w jaki sposób dbać o środowisko. Dzieci dodatkowo zamieszczały sposoby, poprzez zdjęcia, swoje sposoby na ochronę środowiska tj. zbieranie śmieci, oszczędzanie wody, segregacja śmieci.

W ramach tego dnia został zorganizowany konkurs pod tytułem „ZABAWKA Z RECYKLINGU”. Konkurs ten miał na celu uświadomienie dzieciom jak ważna jest segregacja śmieci i wtórne użycie niektórych zużytych produktów takich jak butelki plastikowe, nakrętki, kartony itp.

Zadaniem dzieci było wymyślenie i wykonanie z pomocą rodziców zabawki, ale warunkiem było użycie tylko materiałów z recyklingu. Głosowanie odbyło się na portalu społecznościom a rodzice z wszystkich grup wybierali najciekawsze prace.

W ramach glosowania wyłoniono trzech zwycięzców najciekawszych prac. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki. Poniżej zamieszczamy wszystkie prace wykonane przez dzieci z grupy „JEŻYKI”

Regina Myćka

 

Tagi: