Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu…

W dniu 30 stycznia 2020 r. w Przedszkolu Gminnym w Niebocku odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pani Dyrektor Bożena Chorążak przywitała wszystkich zaproszonych gości którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Byli to nie tylko dziadkowie naszych przedszkolaków ale również Pani Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Sąsiadek, Radny Wsi Niebocka — Pan Krzysztof Kopczyk, Sołtys Wsi Pan Maciej Dżoń oraz Wicedyrektor szkoły Pani Renata Sieńczak.

Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. Oprócz montażu słowno — muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” serduszkowymi laurkami. Głos zabrała również Pani Wójt składając Dziadkom życzenia zdrowia i radości ze swoich wnuków.

Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy, Radę Rodziców oraz pracowników przedszkola słodki poczęstunek.

J. Batruch