Wigilia środowiskowa w Niebocku

      14. grudnia 2019 roku w sali Domu Strażaka w Niebocku odbyła się środowiskowa Wigilia dla samotnych i starszych mieszkańców wsi. Uczniowie naszej szkoły po opieką pani Jolanty Irzyk i pani Ewy Zawady‐Chorążak uświetnili to spotkanie krótką częścią artystyczną. Chór zaśpiewał trzy pastorałki — „Od serca do ucha”, „Jezusa narodzonego” i „Gore gwiazda”. Pomiędzy partiami śpiewanymi goście mogli usłyszeć wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie recytowali utwory Cz. Miłosza, J. Kasprowicza i L. Staffa. Wystąpili — Szymon Lasek z klasy I SP, Wiktor Czerkies z klasy VIA SP, Julia Barańska, Gabriela Kostecka i Martyna Folek z klasy VIB. Wystapienie uczniów podobało się zebranym, którzy nagrodzili wszystkich gromkimi brawami, a niektórzy goście nawet osobiście dziękowali za piękne przygotowanie. Miło jest sprawiać ludziom choć odrobinę radości w tym świątecznym okresie. Wesołych świąt !!

Jolanta Irzyk i Ewa Zawada‐Chorążak

 
 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka