Jeżyki przygotowują się do świąt…

      W naszym przedszkolu zaczęło być zimowo…. Oprócz zmiany dekoracji w sali z jesiennej na zimową dzieci ubierały choinkę. Wcześniej, dzieci zostały poproszone o przyniesienie po jednej ozdobie na choinkę. Podczas strojenia brzmiały w tle kolędy oraz piosenki świąteczne. Wszystkie przedszkolaki poczuły nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzieci kolejno podchodziły do drzewka i wieszały swoje ozdoby.

      Dzień później, po wcześniejszym ustaleniu z rodzicami, dzieci wspólnie z paniami z przedszkola piekły pierniczki świąteczne. Każdy przyniósł swój fartuszek, wałek, foremki, jak również ozdoby do dekoracji. Po kolei każdy wycinał swoje pierniczki z wcześniej rozwałkowanego ciasta. Po upieczeniu i wystygnięciu pierniczków dzieci przystąpiły do dekorowania. Każde ciasteczko zostało pięknie i kolorowo udekorowane dzięki temu każde z osobna jest wyjątkowe.

Regina Myćka