Jasełkami wchodzimy w Święta Bożego Narodzenia

Ostatni dzień w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia został ubogacony przez wymowną i nawiązującą do polskich tradycji ludowych inscenizację jasełkową, zaprezentowaną przez uczniów należących do szkolnego koła teatralnego. Jasełkom towarzyszyła też kolędowo — pastorałkowa oprawa muzyczna w wykonaniu uczennic z koła muzycznego (z klas III‐V). Po występie artystycznym, pani dyrektor Bożena Chorążak doceniła wysiłek i trud jaki włożyły dzieci w przygotowanie szopek i stroików bożonarodzeniowych, które ubogaciły naszą świąteczną wystawę w szkole. Każdy z uczniów został wyróżniony i nagrodzony za swoją pracę drobnym upominkiem. Przekazane też zostały wyróżnienia i nagrody dla uczniów, którzy zwycięsko zaprezentowali swoje prace na wystawie gminnej w Ośrodku Kultury w Dydni.
Na zakończenie popłynęły też do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli tradycyjne życzenia świąteczne od Dyrekcji szkoły. Był to piękny i ważny dzień w życiu szkoły, którym zakończyliśmy rok kalendarzowy. Spotkamy się ponownie dopiero w styczniu.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2020!

(JR‐Ż)

 

Tagi: , , ,

 

Więcej wpisów w kategorii Podstawówka