Umiemy chronić się przed dymem tytoniowym

      Od wielu lat w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym roku wypada 21 listopada i jest to w naszym przedszkolu czas, kiedy przez cały tydzień realizuje się z przedszkolakami Program Edukacji Antytytoniowej pod nazwą „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”. Dzieci poprzez różnego rodzaju działania profilaktyki antytytoniowej dowiadują się o szkodliwości dymu tytoniowego,  uczą się asertywnych zachowań i obrony przed nim. Cała akcja ma za zadanie uświadomić dzieci,  jakie ryzyko niesie ze sobą przebywanie wśród ludzi palących papierosy, a także zmierza do ochrony i umacniania zdrowia społeczeństwa. W salach i korytarzach przedszkolnych wykonano gazetki tematyczne, które w bardzo wymowny sposób pokazują, jak nałóg palenia papierosów postrzegają najmłodsi.

      Propagowanie takiej postawy już w przedszkolu może być  w przyszłości ważnym argumentem aby nie rozpoczynać palenia i nie sięgać po papierosa.

M. Dmitrzak