Udział klasy III w programie „Zdrowo jem, więcej wiem”

W październiku i listopadzie klasa III wzięła udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser‐Dudy.

Projekt składał się z sześciu zajęć. Na pierwszych z nich, podczas pracy grupowej, dzieci zaprezentowały swoją wiedzę o tym, jakie znają owoce i warzywa, a także rozpoznawały je za pomocą zmysłu dotyku, smaku i węchu. Podczas zajęć uczniowie poznali 5 kolorystycznych grup warzyw i owoców oraz dowiedzieli się, że dostarczają one organizmowi konkretnych witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. W czasie drugich zajęć uczniowie pracowali nad zagadkami owocowo‐warzywnymi, dzięki temu powstała „Klasowa Księga Zagadek Owocowo‐Warzywnych”. Trzecie zajęcia o tematyce „Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem” miały charakter gier i zabaw ruchowych. Uczniowie wzięli udział w wyzwaniu składającym się z pięciu ćwiczeń: bieg wokół pachołków, skoki z piłką między kolanami wokół pachołka, przejście po ławeczkach, rzut woreczkami do celu i tor przeszkód. Na koniec zajęć otrzymali „Certyfikaty Siłaczka”. „Order Miłośnika Sportu” to praca, którą uczniowie wykonali na czwartych zajęciach w ramach projektu. Z przyniesionych materiałów wykonali order, który sami chcieliby otrzymać jako nagrodę. Z prac została wykonana wystawa. Piąte zajęcia były prelekcją dla rodziców podczas wywiadówki szkolnej o tematyce „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?”. Rodzice zapoznali się również z pracami wykonanymi przez swoje dzieci w trakcie projektu. Ostatnie zajęcia z opisywanego cyklu miały na celu wypromowanie działań projektowych. Uczniowie wykonali plakaty dotyczące reklamowania owoców i warzyw, a także zdrowego odżywiania na co dzień. Następnie wspólnie z nauczycielem wykonali wystawkę swoich prac. Zaprosili koleżanki i kolegów do obserwacji prac, a także rozmowy i rozwiązywania zadań z „Klasowej Księgi Owocowo‐Warzywnej”.

M. Klimkowska

 

Tagi: , , ,